Reklama
Reklama

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im Janusza Korczaka

Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 im. Janusza Korczaka

Cyfrowobezpieczni
Bezpieczeństwo w sieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 kwietnia 2017 10:06

W roku szkolnym 2016/2017 w ramach projektu Cyfrowobezpieczni zostały zaplanowane zajęcia dotyczące bezpieczeństwu internetowym. Zajęcia zostały przeprowadzone we wszystkich klasach 4-6 objęły 110 uczniów.

Celem zajęć było  Wdrażanie do zachowania zasad bezpieczeństwa pracy w Sieci. Zapoznanie z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Sieci. Pokazanie dobrych stron

Scenariusz zajęć zobacz

Poprawiony: niedziela, 30 kwietnia 2017 10:22
 
Godzina wychowawcza z psychologiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 kwietnia 2017 09:50

Spotkanie z psychologiem w klasie 5b i grupą uczniów z 3a miało na celu uwrażliwienie młodego człowieka na kwestię zamieszczania w Internecie danych wrażliwych,

przechowywania danych i udostępniania zdjęć oraz związanych z nimi zagrożeniami.

Poprawiony: niedziela, 30 kwietnia 2017 10:02
 
Spotkanie z rodzicami bezpieczeństwo w sieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 kwietnia 2017 09:31

Dnia 27.04.2017 roku w ramach projektu Cyfrowobezpieczni odbyły się spotkania z rodzicami w klasach 4b i 6b, na których omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Rodzice dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z korzystania z portali społecznościowych, oraz o sposobie zabezpieczania urządzeń multimedialnych przed szkodliwym oprogramowaniem.


 
Wystawa prac plastycznych bezpieczni w sieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 29 kwietnia 2017 13:46

Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą i świadomością istnienia zagrożeń płynących
z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. Przygotowali wystawę prac plastycznych przestrzegających nieostrożnych użytkowników Sieci. W projekcie wystawy wzięły udział wszystkie klasy IV-VI. Najlepsze prace zostały zaprezentowane na forum (zdjęcia w załączniku).
Podsumowaniem prowadzonych działań był zorganizowany na terenie placówki apel, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Zaprezentowaliśmy wówczas podjęte w trakcie projektu działania realizowane przez uczniów i nauczycieli.

Wystawa prac plastycznych

Apel

Poprawiony: sobota, 29 kwietnia 2017 13:58
 
Goście specjalni z Policji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 kwietnia 2017 11:06

25 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami III Komisariatu Policji w  Łodzi . Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedzieli o zagrożeniach czyhających w sieci oraz  o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócili również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Prowadzący spotkanie dokładnie omówili zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnili, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjanci radzili, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 11:09
 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2
Copyright © 2021 Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im. Janusza Korczaka w Łodzi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Copyright © link do domeny     Joomla Templates