Reklama
Reklama

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im Janusza Korczaka

Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 im. Janusza Korczaka

Ślimaczek
Występy Olafa. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ania Tulińska   
wtorek, 15 listopada 2016 20:42

Olaf Kaca absolwent  Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 67 im. Janusza Korczaka, a obecnie uczeń Publicznego Gimnazjum nr 47 im. Janusza Korczaka jest użytkownikiem implantu ślimakowego od 12 lat. Realizuje wiele swoich zainteresowań i pasji w tym grę na bębnach. Wraz z innymi laureatami Międzynarodowego Festiwalu Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu wystąpił 1 października br. w filharmonii w Szczecinie. Swoją obecnością i występem uświetnił także koncert z okazji jubileuszu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w dniu 7 listopada br. w Warszawie. Opowiedział wówczas jako użytkownik implantu o drodze jaką przebył od momentu operacji do dnia dzisiejszego, realizowaniu zainteresowań i codziennym życiu nastolatka.

 
Konferencja. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ania Tulińska   
wtorek, 15 listopada 2016 20:27

W dniu 6 października 2016r. w auli Pałacu Młodzieży odbyła się Konferencja poświęcona funkcjonowaniu użytkowników implantu ślimakowego zorganizowana przez Zespół Szkół Integracyjnych Nr 1w Łodzi oraz Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Swojego wsparcia udzielili członkowie Klubu „Łódzki ślimaczek”, którzy licznie w niej uczestniczyli. Z kolei prawdziwe „Łódzkie ślimaczki”: Olaf Kaca, Anna Pietrzyk i Julia Wątroba zaprezentowali nam swoje talenty. Olaf muzyczny (gra na bębnach), Ania  plastyczny (rysuje), a Julka manualny (zajmuje się ceramiką).

Gośćmi honorowymi i prelegentami byli Pani dr Anna Geremek-Samsonowicz, mgr Agnieszka Pankowska i mgr Małgorzata Zgoda. W trakcie spotkania poruszono problematykę aktualnych zagadnienia diagnostyki dzieci z wadą słuchu, dopasowania systemu implantu i rehabilitacji oraz opieki nad pacjentami. Całość zakończyła dyskusja uczestników. Wiedza i praktyczne doświadczenie gości sprawiły, że wszyscy stali się bogatsi w bezcenną wiedzę pozwalającą lepiej zrozumieć uczniów z dysfunkcją słuchu.

Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2016 20:28
 
Powołanie klubu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ania Tulińska   
wtorek, 15 listopada 2016 19:54

Z inicjatywy nauczycieli Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 67 im. Janusza Korczaka został powołany Klub Łódzki Ślimaczek. Zrzesza on pracowników oświaty oraz rodziców i opiekunów oraz inne osoby mające styczność z użytkownikami systemu implantu ślimakowego. Naszym celem było stworzenie grupy, która będzie dzielić się swoimi doświadczeniami, wymieniać spostrzeżeniami, wspierać w codziennych trudnościach, udzielać porad i służyć wzajemną pomocą we wszelkich sprawach związanych z funkcjonowaniem dzieci i młodzieży z niedosłuchem. Proponujemy  spotkania na terenie naszej szkoły w zależności od potrzeb i dyspozycyjności naszych członków. Zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane osoby. Kontakt Anna Tulińska - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Katarzyna Wełna-Adasiewicz - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Copyright © 2021 Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im. Janusza Korczaka w Łodzi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Copyright © link do domeny     Joomla Templates