Reklama
Reklama

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im Janusza Korczaka

Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 im. Janusza Korczaka

Bezpieczny pieszy
Kilka Rad na Bezpieczne Wakacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Ostaszewski   
piątek, 27 czerwca 2014 12:49

Wakacje to czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominajcie jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich! Zanim oddacie się wakacyjnej beztrosce, przyswójcie sobie kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa!!!

1.png

BEZPIECZNA KĄPIEL. Kąp się w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem. W wodzie zachowuj się ostrożnie i nie utrudniaj kąpieli innym. Zapoznaj się z regulaminem kąpieliska i przestrzegaj go.

copy_of_2.jpg

NIGDY NIE SKACZ DO WODY W MIEJSCACH NIEROZPOZNANYCH!!!

copy_of_3.jpg

KORZYSTAJ Z UMIAREM ZE SŁOŃCA. Odsłonięte części ciała powinny być chronione przez kremy zawierające filtry . Zrezygnuj z opalania w godzinach największego działania słońca to jest pomiędzy godz. 10.00 - 14.00. Chroń oczy i głowę przed promieniami UV. Nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych może wywołać objawy niepożądane tj.  poparzenia słoneczne - udar słoneczny.

4.jpg

REGULARNIE PIJ DUŻE ILOŚCI PŁYNÓW!!!

5.jpg

PAMIĘTAJ!!! podczas upałów występuje zwiększone zagrożenie przeciwpożarowe - przebywając w lesie, na podsuszonych łąkach, ścierniskach ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ - nie zostawiaj w nim śmieci, zwłaszcza szklanych butelek. Padające przez nie promienie słoneczne mogą wywołać ogień. W ogóle nie wolno śmiecić w lasach, ani trochę! Podobnie sprawa ma się z ogniskami. Można je rozpalać tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach w obecności osób dorosłych, a po udanej zabawie ognisko zalać trzeba wodą.

ognisko__zdjecie__wieczorne_spiewanie_szant_3898.jpg

NIE zbliżaj się do obcego psa ani innego dzikiego zwierzęcia - nie dotykaj go, nawet jeśli robi wrażenie łagodnego. Pogryzienia są niebezpieczne ze względu na ogromne ryzyko zakażenia. Szczególnie groźne jest zakażenie wścieklizną. Każda osoba pokąsana przez zwierzę powinna udać się do LEKARZA!

6.jpg

PAMIĘTAJ!!! podczas wypadów leśnych, przebywania obok stawów, rzek, łąk może dopaść CIĘ KLESZCZ. Warto zatem: nosić w lesie odpowiednią odzież zakrywającej jak najwięcej części ciała, stosować środki odstraszające owady, pajęczaki itp. żywe stworzenia. Po wizycie w lesie należy dokładnie obejrzeć całe ciało oraz przejrzeć ubranie. W razie ukłucia należy natychmiast usunąć kleszcza. Jeśli w ciągu kilkunastu dni pojawi się wokół miejsca ukąszenia choćby niewielki odczyn zapalny - należy zgłosić się do LEKARZA.

7.jpg

Gdy zaskoczy BURZA nawet Ci, którzy się nie boją burzy powinni pewne rzeczy wiedzieć. Jeśli zaskoczy nas gdzieś burza, to nie chowajmy się pod drzewami. One przyciągają pioruny. Jak najszybciej powinniśmy schować się w jakimś budynku, bo te posiadają piorunochrony! Można tez skryć się w samochodzie. Powyłączajcie telefony komórkowe, żeby one nie ściągnęły błyskawic!

8.jpg

PRZESTRZEGAJ PODSTAWOWYCH ZASAD HIGIENY PODCZAS SPORZĄDZANIA POSIŁKÓW: Dokładnie myj ręce przed posiłkiem, czy po skorzystaniu z toalety. W razie wystąpienia objawów chorobowych po spożyciu szkodliwego produktu (nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, gorączka) - natychmiast zgłoś się do LEKARZA!

9.jpg

NA ZABAWY wybieraj miejsca bezpieczne, oddalone od jezdni i wykopów.

10.jpg

Pamiętaj o właściwym zachowaniu na jezdni!!!

Rowerem poruszaj się po wyznaczonych do tego miejscach - ścieżki rowerowe.

NIGDY nie przejeżdżaj rowerem po pasach!!!


MÓW RODZICOM zawsze dokąd wychodzisz. Unikaj przygodnych znajomości- nie korzystaj z jazdy samochodem z nieznajomym.

ZGUBIŁEŚ gdzieś na plaży rodziców? Nie możesz ich znaleźć? podejdź do ratownika lub kogoś dorosłego i poproś o pomoc. Powiedz jak się nazywasz, ile masz lat i skąd przyjechałeś. Ratownicy przekażą sobie wiadomość za pomocą krótkofalówek, a potem pomogą szukać rodziny.

telefonyalarmowe.jpg

Jeśli stosujesz podobne reguły - to bardzo dobrze. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje szans uniknięcia zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia!

UDANYCH WAKACJI!!!

Poprawiony: piątek, 27 czerwca 2014 15:36
 
Plenerowe zabawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Ostaszewski   
środa, 25 czerwca 2014 19:53

W czerwcową środę boisko szkolne przemieniło się w wielki plan miasta Łodzi. Uczniowie klasy Ib we współpracy z uczniami klasy IVc rysowali kredą plan miasta. Dzieci podzieliły się na pięć mieszanych klasowo zespołów, których zadaniem było rozrysowanie wybranej części miasta. Prace rozpoczęły się od wielkiego ronda (plac Wolności), z którego rozeszło się pięć dróg.  Uczniowie podczas rysowania musieli uwzględnić miejskie skrzyżowania, ronda, znaki drogowe, przejścia dla pieszych, sygnalizatory świetlne i ważne dla naszego miasta budynki i obiekty. Efekt pracy był niesamowity! Powstało piękne miasto, które wywołało wielki entuzjazm wśród dzieci i przechodzących opodal mieszkańców naszego osiedla.

Poprawiony: środa, 25 czerwca 2014 20:09
 
Wizyta w Centrum Powiadamiania Ratunkowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Jabczyńska   
piątek, 20 czerwca 2014 16:26

Niedaleko naszej szkoły, przy ul. Pienistej 71, mieści się Centrum Powiadamiania Ratunkowego dla województwa łódzkiego. Klasy drugie gimnazjum zostały zaproszone tam na warsztaty, które odbyły 3 czerwca. Nowocześnie urządzony i wyposażony gmach zrobił na nas wielkie wrażenie. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prelekcji, podczas której dowiedzieliśmy się czym zajmują się Centra Powiadamiania Ratunkowego. Są to miejsca, do których dodzwaniamy się wykręcając numer 112. Operatorzy pracujący w Centrach przekazują informacje od dzwoniącego odpowiednim służbom. Podobnych miejsc jest Polsce 17. Mieliśmy także możliwość obserwacji pracy operatorów. Jest to bardzo trudny fach, który wymaga ogromnej odpowiedzialności i wyczucia, ponieważ bardzo często dzwoniący pod numer 112 żartują sobie podając np. fałszywe zgłoszenia. Rolą operatorów jest wyselekcjonowanie zgłoszeń prawdziwych od fałszywych. Centra są bardzo nowoczesne - najnowocześniejsze oprogramowanie i sprzęt komputerowy ułatwiają pracę operatorów. Na koniec spotkania otrzymaliśmy od pracowników Centrum upominki. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali dłużni i wykonali wielkie plakaty z podziękowaniami za bardzo ciekawe zajęcia.

Poprawiony: niedziela, 22 czerwca 2014 20:05
 
Działo się wiele PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Kasica, Jurek Kozłowski   
wtorek, 17 czerwca 2014 21:04

Na terenie szkoły podstawowej  odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli i uczniów na podsumowaniu projektu „Ostrożny i przezorny pieszy w drodze po bezpieczeństwo”.  Projekt realizowany był w bieżącym roku szkolnym pod patronatem Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego”, przez uczniów klasy Ib szkoły podstawowej oraz uczniów klasy IIIb gimnazjum. Celem projektu było promowanie bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.  Wraz z opiekunami projektu uczniowie zaprezentowali efekty kilkumiesięcznej pracy w formie prezentacji multimedialnej , śpiewając na finał piosenkę "Bezpieczny na drodze". Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego”, Rada Rodziców szkoły podstawowej i Rada Rodziców gimnazjum przyznały grant finansowy na realizację projektu. Dzięki ich wsparciu zakupione zostały pomoce dydaktyczne, materiały piśmiennicze oraz dyplomy i nagrody dla uczniów biorących aktywny udział w pracach projektowych. Pani Dyrektor Barbara Celmerowska wraz z  koordynatorami projektu  wręczyła uczniom dyplomy i nagrody. Dziękujemy serdecznie uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i aktywność w realizacji projektu. Do zobaczenia przy kolejnym wspólnym przedsięwzięciu.

Poprawiony: niedziela, 22 czerwca 2014 19:57
 
Motodrom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Ostaszewski   
niedziela, 15 czerwca 2014 12:29

Kolejną wycieczką w ramach projektu "Bezpieczny pieszy" było wyjście na Motodrom. Pośród dróg i znaków drogowych nasi uczniowie  mieli zabawy ruchowe symulujące ruch drogowy,  praktyczne zastosowanie się do znaków drogowych, ćwiczenia w przechodzeniu przez ulicę. Aranżowane były także niewłaściwe zachowania pieszych i ich właściwe odpowiedniki :

- nieostrożne wejścia na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem;

- wejścia na jezdnię zza pojazdu lub przeszkody;

- przekraczania jezdni w miejscu niedozwolonym;

- przechodzenia przez jezdnię na czerwonym świetle.

Poprawiony: środa, 25 czerwca 2014 12:15
 


Strona 1 z 5

Slide1
Designed by Joomla! Slider


Dla uczniów gim


Designed by Joomla! Slider

Designed by Joomla! Slider
Copyright © 2021 Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im. Janusza Korczaka w Łodzi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Copyright © link do domeny     Joomla Templates