Reklama
Reklama

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im Janusza Korczaka

Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 im. Janusza Korczaka

Projekt kupuj odpowiedzialnie drewno i papier
Projekt kupuj odpowiedzialnie drewno i papier PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 marca 2012 21:39

Projekt

Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier

Jest to kolejny, obok Kupuj odpowiedzialnie zabawki i Kupuj odpowiedzialnie ubrania projekt konsumencki Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć.

Jest on częścią kampanii realizowanej w latach 2011-2014 a dofinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej („Edukacja ekologiczna konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej”) oraz przez Komisję Europejską („Educating to sustainable and responsible management of the forests in the world”) będącej wspólnym przedsięwzięciem 9 organizacji pozarządowych z Włoch, Rumunii, Hiszpanii, Malty i Polski Liderem projektu jest włoska organizacja COSPE. Polski koordynator to Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć a regionalnymi partnerami jest 10 organizacji członkowskich PZSu oraz Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa” z Kwidzyna. Instytucją wspierającą jest firma NEPCon Sp. z o.o. z Krakowa.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problemy społeczne i środowiskowe związane z gospodarką leśną oraz z przemysłem drzewno-papierniczym w Polsce i na świecie oraz wskazanie możliwych rozwiązań. Projekt jest skierowany do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do konsumentów pokazując, że odpowiedzialna produkcja i konsumpcja wyrobów pochodzących z lasu, takich jak meble, pokrycia podłogowe, okna i papier jest konieczna dla zachowania zasobów leśnych dla obecnych i przyszłych pokoleń. Projekt przedstawi możliwości przeciwstawienia się dewastacji środowiska i łamaniu praw rdzennej ludności i społeczności lokalnych zamieszkujących tereny leśne oraz podpowie, jak wybierać drewno i papier przyjazne środowisku, powstałe przy zachowaniu wysokich standardów społecznych, z zachowaniem zasad Sprawiedliwego Handlu i pochodzące z recyklingu, pomoże też producentom pragnącym tworzyć takie produkty znaleźć odpowiedź na pytanie „jak to zrobić?”.


W galerii możemy zobaczyć zajęcia z Panią Magdaleną Lasocką z ODE "Źródła". Uczniowie z klasy Ib robią kartki z papieru czerpanego.

Poprawiony: wtorek, 13 marca 2012 05:53
 


Copyright © 2021 Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im. Janusza Korczaka w Łodzi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Copyright © link do domeny     Joomla Templates