Reklama
Reklama

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im Janusza Korczaka

Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 im. Janusza Korczaka

Ratujemy i uczymy ratować
Uczymy ratować z WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Reczulska   
sobota, 05 stycznia 2013 13:30

Uczymy ratować z WOŚP

 

Jak głosi spot propagujący tegoroczną akcję WOŚP - "(...) półtora miliona dzieci w Polsce potrafi udzielić pierwszej pomocy ..." Nasi uczniowie również szkolą wiadomości i ćwiczą swoje umiejętności dotyczące R.K.O [ resuscytacji krążeniowo - oddechowej]. W ubiegły piątek [ 04.01. 2013] odbyły się pierwsze po Nowym Roku zajęcia z cyklu "Ratujemy i uczymy ratować", realizowane w naszej szkole właśnie za sprawą akcji szkoleniowej WOŚP. Uczestniczyły w nich dzieci z klas III b oraz nieco później - II a. Zajęcia były niezwykle udane, a to dzięki Waszemu - Uczniowskiemu, naprawdę wielkiemu zaangażowaniu i owocnej współpracy z p. mgr Agatą Kwiatkowską. Dziękując pani Agatce ...już teraz obiecuję ... następne zajęcia wkrótce!

Poprawiony: sobota, 05 stycznia 2013 14:48
 
Ratujemy i uczymy ratować - podziękowanie i dyplom dla szkoły. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Reczulska   
czwartek, 14 czerwca 2012 20:48

"Ratujemy i uczymy ratować" - podziękowanie i dyplom dla szkoły

 
Ogólnopolski konkurs plastyczny RUR PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Reczulska   
niedziela, 04 marca 2012 19:55

Ogólnopolski konkurs plastyczny RUR


Uczniowie klas młodszych z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w twórczą pracę związaną z ogłoszonym przez p. Krzysztofa Ostaszewskiego konkursem plastycznym RUR. Spośród przedstawionych prac szkolne jury miało wyłonić tę jedną jedyną - najbardziej sugestywną, zgodną z zasadami udzielania pierwszej pomocy, najbardziej twórczą itd... pracę, która miała wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Ratujemy i Uczymy Ratować. Zgodnie z regulaminem miały to być: plakat formatu A5, 8 stronicowa książeczka lub makieta. Wybrano książeczkę stworzoną z różnych prac indywidualnych autorów. Wszyscy uczestnicy eliminacji szkolnych otrzymali słodkie nagrody oraz sympatyczne kolorowanki.
Niestety nasza książeczka nie zakwalifikowała się do dalszych, kolejno - etapowych zmagań... ale cóż, liczy się przecież dobra zabawa i zdobywane umiejętności młodego ratownika.

Poprawiony: niedziela, 04 marca 2012 19:58
 
Konkurs plastyczny Ratujemy i uczymy ratować WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Reczulska   
niedziela, 19 lutego 2012 23:27

Konkurs plastyczny Ratujemy i uczymy ratować WOŚP

Kochani!
Bardzo Wszystkim dziękuję za tak ogromne i twórcze zaangażowanie, które pozwoli nam wziąć udział w konkursie plastycznym Ratujemy i uczymy ratować WOŚP. Wasze prace dotyczące tematyki poruszanej na zajęciach zadziwiają urodą, rzetelnością wykonania i wiedzą jaką dzięki nim prezentujecie. Plakaty, książeczki i makiety zostaną wkrótce poddane ocenie naszego szkolnego jury, a wyłoniona "Ta jedna - jedyna", zostanie przesłana do warszawskiego konkursowego biura WOŚP RUR. Pozostałe prace zostaną wyeksponowane na terenie szkoły tworząc swoistą galerię dzieł młodych ratowników. Gratuluję pomysłowości i z niecierpliwością czekam na werdykt.

 
Ratujemy i uczymy ratować, część 5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Reczulska   
wtorek, 24 stycznia 2012 19:01

Ratujemy i uczymy ratować, część 5W poniedziałek 23 I odbyły się kolejne zajęcia z pierwszej pomocy - ratujemy i uczymy ratować. Uczniowie doskonalili umiejętność odpowiedniego uciskania klatki piersiowej, co dla 6 - 7 letnich dzieci jest naprawdę trudne. Dodatkowo dzięki zakupionym indywidualnym maseczkom jednorazowym do prowadzenia RKO żadne z dzieci nie obawiało się wykonywać wdechów ratowniczych. Dzięki fantomom "Little Anne" w jednym czasie mogło ćwiczyć kilkoro dzieci, a 19 osobowa klasa podzielona na zespoły sprawnie uczestniczyła w zajęciach nie musząc się niecierpliwić nazbyt długim czekaniem na swoją kolej. Następne zajęcia już po feriach.

 


Strona 1 z 2
Copyright © 2021 Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im. Janusza Korczaka w Łodzi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Copyright © link do domeny     Joomla Templates