Reklama
Reklama

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im Janusza Korczaka

Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 im. Janusza Korczaka

Świetlica szkolna
MIKOŁAJKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Wołk   
środa, 01 stycznia 2014 20:38

6.12.2013 roku przyszedł do naszej świetlicy Mikołaj.

Dzieci długo oczekiwały tego gościa. Pisały listy, wykonywały portrety Mikołaja, stroiły choinkę, uczyły się śpiewać kolędy.

Panie wychowawczynie zapoznały dzieci z tradycjami mikołajkowymi w różnych krajach.

Mikołaj obdarował dzieci kalendarzami adwentowymi i workiem zabawek do świetlicy.

W czasie spotkania rozwiązywaliśmy quizy i zagadki, było dużo śmiechu i wesołej zabawy.

 
Konkurs "Ja i Łódź - moja mała Ojczyzna" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Wołk   
środa, 01 stycznia 2014 20:11

15.11. i 27.11. 2013 roku odbywał się w Szkole Podstawowej nr 6 w Łodzi konkurs drużynowy "Ja i Łódź - moja mała Ojczyzna".

Wzięły w nim udział dzieci z naszej świetlicy.

Byli to :

Iga Łutowicz

Jakub Pepłowski

Eryk Owczarek

Oliwier Lewecki

zajmując 2, 3, 4 i 5 miejsce!

Poprawiony: środa, 01 stycznia 2014 20:18
 
Andrzejki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Wołk   
środa, 01 stycznia 2014 20:11

29.11.2013 roku w wigilię Andrzeja odbyły się w naszej świetlicy zabawy i wróżby andrzejkowo - katarzynkowe.

Dzieci poznały przysłowia oraz tradycje katarzynkowo - andrzejkowe. Następnie bawiły się w znane i nowo poznane wróżby. Na koniec zabrały ze sobą gałązki forsycji, które mają zakwitnąć do wigilii, a wtedy spełnią się wróżby z balu andrzejkowego.

 
ŚWIETLICOWA GROMADKA WITA PIERWSZAKÓW! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Wołk   
środa, 06 listopada 2013 23:04

16 października miało miejsce ważne wydarzenie w naszej świetlicy szkolnej, odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na Świetliczaka.

Aby zostać przyjętym do świetlicowej Wesołej Gromadki uczniowie rozwiązywali zagadki i wykonywali zadania związane z życiem świetlicy.

Najtrudniejszym wyzwaniem było zjedzenie kawałka cytryny i zaprezentowanie szerokiego uśmiechu. Uczniowie dzielnie przeszli wszystkie próby i nie zabrakło przy tym dobrej zabawy.


 

 

Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak funkcjonuje świetlica i w jaki sposób można spędzać w niej miło czas. Dzieci zapoznały się z zasadami panującymi w świetlicy a kolorowym odciskiem palca uczniowie przypieczętowali znajomość regulaminu.


 

Po pomyślnym zakończeniu wszystkich prób i podpisaniu regulaminu, odbyło się pasowanie na członków świetlicowej Wesołej Gromadki. Każdy nowy Świetliczak otrzymał medal oraz drobny upominek.


 
"Co jest dla mnie najważniejsze? Wartości Janusza Korczaka w XXI wieku" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kacprzak   
niedziela, 04 marca 2012 12:29

W lutym rozpoczęliśmy przygotowania do konkursu "Co jest dla mnie najważniejsze? Wartości Janusza Korczaka w XXI wieku", organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach i Grupę Edukacyjną S.A. Tematem konkursu było stworzenie przez grupę uczniów, pod kierunkiem nauczycieli albumu opisującego najważniejsze dla nich wartości Janusza Korczaka, wykorzystywane we współczesnym świecie. Do współpracy przystąpiły Panie pracujące w świetlicy szkolnej (Pani Agnieszka Kacprzak, Pani Iwona Tyczyńska i Pani Anna Miechowicz), Pani Patrycja Jabczyńska - nauczyciel języka polskiego, 
Pani Elżbieta Śmiałkowska - nauczyciel bibliotekarz i uczniowie klasy II c. Z tej okazji odbyły się zajęcia na temat idei, w które wierzył patron naszej szkoły. Podczas lekcji uczestnicy dowiedzieli się, w jakich warunkach żyły dzieci na początku XX wieku, czytali fragmenty "Króla Maciusia I" i wcielili się w role ministrów, którzy mieli rozwiązać trudne problemy dzieci. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach i wyciągnęli z nich liczne wnioski. W rezultacie powstał obszerny album, w którym uczniowie zamieścili hymn naszej szkoły, zdjęcia, własne przemyślenia i prace plastyczne. Przed wysłaniem albumu na konkurs wspólnie podziwialiśmy nasze dzieło. Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki:)

Popatrzcie sami

Poprawiony: niedziela, 04 marca 2012 13:38
 


Strona 3 z 7
Copyright © 2018 Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im. Janusza Korczaka w Łodzi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Copyright © link do domeny     Joomla Templates