Reklama
Reklama

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im Janusza Korczaka

Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 im. Janusza Korczaka

Wycieczka do Poznania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Bogdan   
środa, 07 czerwca 2017 20:25

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO POZNANIA – 16.05.2017 R.

W dniu 16 maja 2017 roku uczniowie klas drugich Gimnazjum Integracyjnego nr 47 im. Janusza Korczaka w Łodzi, wraz z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Poznania. Była to nagroda za ich wysiłek włożony w naukę w tym roku szkolnym. Organizatorem wyjazdu było Biuro Podróży FOTO TOUR z Łodzi.

Wszyscy zebrali się o 7:30 rano przed szkołą, a następnie, wygodnym autokarem wyruszyli w stronę stolicy Wielkopolski – Poznania. Pierwszym punktem programu zwiedzania tego pięknego miasta była poznańska Starówka, gdzie młodzi turyści mieli okazję pospacerować po rynku, zobaczyć piękne kamieniczki i renesansowy ratusz oraz kupić pamiątki z podróży. Gwoździem programu było o 12:00 w południe obejrzenie legendarnych, trykających się koziołków - symbolu Poznania. Następnie grupa przeszła na Ostrów Tumski – najstarszą część miasta. Tam, w Rezerwacie Archeologicznym „Geniusz Loci” młodzież obejrzała film 3D na temat historii tego miejsca oraz zwiedziła z przewodnikiem stanowisko archeologiczne „Przekrój Poznania”. Uczniowie mieli też okazję zwiedzić średniowieczną  archikatedrę: jej podziemne krypty – rezerwat archeologiczny, Kaplicę św. Marcina, Złotą Kaplicę – Mauzoleum Królewskie, w którym pochowani są pierwsi władcy państwa Polan – książę Mieszko I i pierwszy król Polski - Bolesław Chrobry.

Następnie, trochę zmęczeni i głodni młodzi turyści udali się do Mc Dolald’sa na obiad. Smakował wyśmienicie! Po posiłku grupa pojechała nad tzw. „Poznańskie Morze”, czyli Jezioro Maltańskie. Tam uczniowie zwiedzili rozległy, nowoczesny ośrodek rekreacyjno-sportowy „Malta” z czynną cały rok skocznią narciarską i wielkim kąpieliskiem miejskim. Wszyscy uczestnicy wycieczki, dzięki swoim mobilnym urządzeniom elektronicznym mięli tam możliwość wykazania się w roli fotografów i filmowców…Jak by nie było – w końcu przyjechali tu z Biurem FOTO TOUR! Po „sesji fotograficznej” zadowoleni uczniowie udali się do autokaru i wyruszyli w drogę powrotną do Łodzi.

W miłej atmosferze, „wesołym autobusem” wszyscy bezpiecznie wrócili pod szkołę o godzinie 20:00. Z głowami pełnymi wrażeń i wspomnień grupa podziękowała pilotowi, wychowawcom i opiekunom oraz … cierpliwemu kierowcy. Po pożegnaniu młodzież rozeszła się do domów. To był bardzo udany i niezapomniany wyjazd klasowy, który koniecznie trzeba powtórzyć w przyszłości!

Autor sprawozdania:     Jakub Karolczak, kl. II b

 
Copyright © 2019 Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 67 im. Janusza Korczaka w Łodzi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Copyright © link do domeny     Joomla Templates